Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

Gülüş Tasarımı Nedir? 

Gülüş tasarımı, birçok olaydan sonra ya da doğuştan oluşabilecek estetik ya da sağlık açısından uygun bulunmayan ağız ve diş sağlığıyla ilgili hastalıkların tedavi edilmesi olarak tanımlanabilir. Gülüş tasarımından estetik olarak güzel kabul edilmeyen diş ve diş eti hastalıklarını tedavi edilmesiyle gerçekleştirilir. Gülüş tasarımı, hastanın ağız şekli, hastanın yüz hatları ve hastanın ağız ve diş sağlığı açısından ihtiyaçlarına göre tedavi planı oluşturulmaktadır. Gülüş tasarımı hastanın dudak şekli, diş etinin çekik ya da sarkık olma durumuna göre ve diş rengi, diş boyutu ve diş dizilim düzenine göre tasarlanan diş iyileştirme tedavisidir. Gülüş tasarımı için önemli kriterler vardır. Bu kriterler aşağıdaki gibi sıralanabilir;  

  • Hastanın istekleri ve memnuniyeti önemlidir.  Tedaviye başlamadan önce planlama hasta ile yapılmalıdır ve bu süreçte hasta istekleri iyi analiz edilmelidir. 
  • Yüz şekli önemli bir faktördür. Yüz şekli analizinden sonra gülüş tasarımı yapılmalıdır çünkü yüz şekli kişide kişiye ve cinsiyete göre değişebilir. 
  • Tedavi süresi, hasta şikayetlerine ve ihtiyaç doğrultusunda tasarlanan işlemlere göre değişim gösterir. 

Gülüş Tasarımı Hangi Durumlarda Yapılır?

Gülüş tasarımı sadece estetik açıdan tercih edilmez. Gülüş tasarımı ağız ve ağız sağlığını düzenlemek ya da tedavi etmek için de oldukça önemlidir. Çene kapanış biçimi, dişlerin yapısı, diş dizilimi ve diş eti rahatsızlıklarının giderilmesi için de gülüş tasarımı tedavisi tercih edilebilir. Gülüş tasarımı yapılabilecek durumlar aşağıdaki gibi sıralanabilir; 

gibi durumlar gülüş tasarımı yapılabilecek durumlar arasındadır. Öncelikle bu durumların diş hekimleri tarafından teşhis edilmesi gerekir. 

gülüş tasarımı hakkında

Gülüş Tasarımı için Yapılan Uygulamalar Nelerdir?

Gülüş tasarımı, birçok farklı uygulama ile gerçekleştirilebilir. Bu uygulamalar hastanın ihtiyaçları, talepleri, ağız ve yüz dengesine göre planlanabilir. Gülüş tasarımı tedavi yöntemlerine, yaş, cinsiyet ve yüz hatlarına göre, hasta ve doktor birlikte karar vermesi gerekir. Gülüş tasarımı için yapılan uygulamalar aşağıdaki gibi sıralanabilir; 

Gülüş Tasarımı Acı Veren Bir Uygulamamıdır?

Gülüş tasarımı tedavi planlaması hazırlanırken  diş durumuna ve diş etlerinin sağlık durumuna bakılır. Gülüş tasarımı tedavi yöntemlerini seçerken, diş ve diş eti sağlığına zarar vermemek oldukça önemli kriterdir. Bu yüzden de diş ve diş etine  en az  zarar veren gülüş tasarımı tedavi yöntemi tercih edilebilir. Gülüş tasarımı yöntemlerinin bazılarında hastanın ağrı eşiğine göre lokal anestezi uygulanarak tedavi gerçekleştirilebilir. Tedavi süresince ağrı ve acı hissetmeden hastanın gülüş tasarımı tedavisi tamamlanır. 

Gülüş Tasarımı Fiyatları Nedir?

Gülüş Tasarımı tedavisi fiyatı işlem yapılacak diş sayısına ve tercih edilebilecek Gülüş Tasarımı tedavi yöntemlerine göre farklılık gösterebilir. Gülüş Tasarımı  tedavisi olacağınız hastaneye göre fiyat farklılıkları olabilir. Özel muayenehanelerde farklı fiyat, hastanelerde farklı fiyat politikası uygulanabilir. Gülüş Tasarımı  tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak ve fiyatları hakkında konuşmak için İstanbul Şişli’deki Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimize bekliyoruz.