Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

Günümüz implant tedavisi için üretilen ürünler, hasta için istenilen konforu sunmaya çalışarak hastanın tedavi sürecini olumlu yönde etkilemektedir. Böylece hastalar tedavi sürecini memnun bir şekilde tamamlayabilirler. Piyasada birçok implant markası bulunmakadır. İmplant markaları arasında bir karşılaştırma yaparken markaları olumlu ya da olumsuz eleştirmek doğru olmaz. Ancak implant tedavisi yaptırmadan önce implant markaları ve bu markaların ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.  

Bu yazı da sizin için implant markalarını derledik, keyifli okumalar dileriz!

İmplant Tedavi Markaları

 İmplant Direct:

İmplant Direct, çok köklü bir firma unvanına sahiptir. İmplant Direct  ürünlerinin üretimi Thousand Oaks, Kaliforniya da bulunan üretim tesisinde üretilmektedir. İmplant Direct, dünya çapında 40’tan fazla ülkeye implant ürünlerini satmaktadır.

Medentika İmplant:

Medentika İmplant 2005 yılında kurulmuştur. Medentika İmplant, Straumann implantının üst yapısının üretiminde söz sahibi bir firmaydı. Medentika İmplant, 2013 yılında Straumann Group ekibine dahil oldu ve özellikle Türkiye’de çokça kullanılan bir implant markası haline geldi. 

Biomet3i İmplant:

Biomet3i Amerika kıtasının en çok tercih edilen implant markasıdır.  Siwich platformun çalışmalarına göre, oldukça iddialı bir implant markasıdır.

Nobel Biocare (Branemark) İmplant:

Nobel Biocare, İsveç menşeili implant markasıdır. İmplant sektöründe dünyada en çok pazar payına sahiptir. Atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirilen yeni ”all on four implant” sistemi ile piyasanın önderleri arasında yer almaktadır. 

Astra Tech İmplant:

Astra Tech Switch, platformlu implantlar arasında en çok tercih edilen markadır. Astra Tech bir İsveç markasıdır. 

ITI (Straummann) İmplant:

ITI çok köklü geçmişe sahip olan bir firmadır. ITI İsviçre menşeili markadır. Sahip oldukları patentler ve SLActive yüzeyli implant üretimi tüm dünyada da kullanılan implant markasıdır.  ITI implant markası hekimler tarafından da tavsiye edilmektedir. 

SKY (Bredent) İmplant:

Dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında Bredent tarafından geliştirilen, ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ve ardından tüm dünyada geçerliliğini olan, dişsiz ağızlarda bile kullanılabilir bir markadır. 

implant tedavisi

DTİ ( DTİ implant sistemleri) İmplant:

DTİ 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur ve  başarılı implant markası olarak kabul edilmektedir. DTİ implant markası Tübitak tarafından desteklenmektedir ve Dti implantlar Türkiye’de üniversite diş hastanelerinde kullanılmaktadır.

İmplande İmplant:

Ags medikal tarafından Trabzon’da üretilen İmplance implantlar Amerika FDA onaylı implanttır. Amerikaya ve dünyanın birçok ülkesine ihracatı yapılmaktadır. 

 

Bilimplant İmplant: 

Bilimplant, 2014 yılında kurulmuştur. Üretim aşamasından uzman akademik kadro bulunmaktadır.  Bilimplant günümüz gelişmelerine ayak uyduran Ar-Ge çalışmaları ile dental sektörde tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Bilimplant, Türkiye ve farklı 15 ülkeye daha ihraç edilmektedir. Özellikle uygulama kolaylığı, implant yüzey kalitesi ve protetik çözümleri ile ön planda olan implant çeşididir.  Diş hekimleri tarafından tercih edilen ve önerilen implant markasıdır. 

İmplant markaları hakkındaki bilgiler tavsiye niteliğinde değildir, bu yazıda markalar hakkında genel bir bilgi vermeyi amaçladık. İmplant tedavisi olmaya karar verdiğinizde uzman bir hekimle görüşerek tedavinin özelliklerine ve tedavi vakasının durumunu değerlendirerek size en uygun implant markasını hekiminizle beraber seçmenizi tavsiye ederiz.