Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

BONDİNG UYGULAMASI

Gülümseme en iyi makyajdır.

Bonding Uygulaması Nedir? 

Bonding Uygulaması Nedir?  

Bonding kelimesinin Türkçe’de karşılığı, “yapıştırma, tutturma” anlamındadır. Bonding Uygulaması ise dişin estetik görünüm verilmesi için uygulanan estetik diş hekimliğinde çokça tercih edilen  bir tedavi biçimidir. Bonding Uygulaması, dişlere bir işlem yapılmadan yani, dişler aşındırılmadan, dişin doğal rengine uygun, kompozit malzemenin sertleştirilmesiyle uygulanan estetik tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir.

Bonding Uygulaması, “kompozit dolgu” olarak da bilinir. Bonding Uygulaması, dişleri yenilemek  ve aşınmış diş yapısını onarmak için kullanılır. Bu uygulama ile dişlere yeniden şekil verilir ve diş renkleri düzenlenir. Mevcut olan diş yüzeylerine, sertleşmiş kompozit malzemenin yapıştırılmasıyla uygulanır. Bonding Uygulaması, hemen hemen her hastaya uygulanabilen bir estetik tedavi yöntemdir. Bonding Uygulamasının, lamine ve porselen kronlardan farkı ise, ağız içindeki ufak tefek bozulmaların onarılması için kullanılmasıdır. Lamine ve kron porselenler daha büyük sorunların onarılması durumunda kullanılır.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Bonding Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır?

Bonding uygulaması temelde dişlerdeki boşlukları doldurmak, dişteki küçük şekil bozukluklarını gidermek ve onarmak için kullanılan bir dolgu yöntemidir. Bu yöntemin  bir çok yararı vardır. Bu durumlar;

Renk değişikliği istenilen durumlarda

Dişlerin arasında boşlukların bulunması halinde

Diş boyutlarını eşitlemek

Çatlamış dişlerde

Estetik bir görüntüye ihtiyaç duyulması

Diş kırıklığı bulunan

Ufak olarak tanımlanan diş kusurlarını gidermek için

Diş çürüklerinin bulunması halinde

Dişlerin uzatılmasını ya da büyümesi isteyen hastaların dişlerinde

gibi durumlarda bonding uygulaması kullanılabilir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Bonding Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Bonding Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Bonding Uygulaması, yapılacak diş sayısına, dişlerin bozulma durumlarına göre uygulama süresi değişmektedir. Genellemek gekirse Bonding Uygulamasının süresi 2-3 diş ile sınırlıysa 1-1,5 saat arasında değişebilir ve Bonding Uygulaması tek seansta uygulanabilir. Süre diş hekiminin sahip olduğu pratikliğe, uygulanan kliniğin durumuna göre uygulama süresi değişebilir. Ancak, tek diş için 30-40 dakika süre belirlenebilir. 6 ayda bir de Bonding Uygulaması durumunu öğrenmek için kontörle gitmelisiniz.

Bonding Uygulama Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir

Bonding Uygulama Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir

Bonding Uygulamasının kalıcı olması  durumu bazı hallere göre değişiklik göstermektedir. Kişinin kullanım biçimi Bonding Uygulaması kalıcılığını arttırabilir de azaltabilir de.  Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise hastanın günlük ağız bakımını nasıl yaptığıdır. Hasta, günlük diş fırçalamasını, diş ipi kullanmasını ve ağız bakım suyu kullanımını aksatmıyor, sigara tüketimine dikkat ediyorsa Bonding Uygulaması kalıcılığı artacaktır. Diğer bir etken ise doktorun kullanmayı tercih ettiği malzeme ve doktorun tecribesi kalıcılık konusunda belirleyicidir. Netleştirmek gerekirse, Bonding Uygulaması 5 ila 10 yıl boyunca kullanılabilir. Kullanımın ömrünün uzatılması için aşağıdaki uygulamalardan dişlerinizi korumanız gerekmektedir;

İğne, toka, kalem gibi sert cisimleri ısırmaktan kaçınınız,

Sert gıdalar( beyaz leblebi) ısırmaktan kaçınınız.

Sert darbelere karşı ağzınızı koruyunuz.

Yukarıdaki durumlara dikkat edildiği, düzenli ağız bakımı yapıldığında ve tecrübeli bir doktor bu uygulamayı yaptığında uzunca bir süre Bonding Uygulamasını kullanabilirsiniz.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Bonding Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Dişlerin renginden, şeklinden, boyundan, duruşundan memnun olmayan hastalara uygulanan bonding uygulaması,  tek seansta sonuç alınılabilen bir tedavi yöntemidir. Uygulamanın süresi yapılacak diş sayısına göre farklılık gösterse de yaklaşık 2 saat içinde tamamlanabilir. Bonding Uygulaması aşağıdaki gibi diş yüzeyine uygulanır;

Diş yapısına yakın ve var olan dişlerin rengine uygun hazırlanan aparatlar diş yüzeyine yapıştırılır.

Diş yüzeyleri cilalanır.

Bu işlem sonrasında 10 gün içinde doktor muayenesine gitmekte yarar vardır.

Bonding Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Bu uygulama yapılırken dişlerde aşındırma işlemi uygulanmaz

Diş kırıklıkları bu uygulama sayesinde kolay tedavi edilir.

Ekonomik bir diş estetiği tedavisi uygulamasıdır.

Estetik açıdan diğer dişlerin renkleriyle bir uyum  söz konusudur.

Tedavi sonrası hemen sosyal yaşantıya devam edilebilir.

Çürükler tekrar etmeyecek şekilde engellenmiş olur.

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Bonding Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Bonding uygulaması nedir?

Bonding Uygulaması, dişlere bir işlem yapılmadan yani, dişler aşındırılmadan, dişin doğal rengine uygun, kompozit malzemenin sertleştirilmesiyle uygulanan estetik tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir. 

Bonding hangi durumlarda uygulanır?

Bonding uygulaması temelde dişlerdeki boşlukları doldurmak, dişteki küçük şekil bozukluklarını gidermek ve onarmak için kullanılır. 

Bonding uygulaması ne kadar sürer?

Bonding Uygulamasının süresi 2-3 diş ile sınırlıysa 1-1,5 saat arasında değişebilir ve Bonding Uygulaması tek seansta uygulanabilir. Süre diş hekiminin sahip olduğu pratikliğe, uygulanan kliniğin durumuna göre uygulama süresi değişebilir. Ancak, tek diş için 30-40 dakika süre belirlenebilir. 6 ayda bir de Bonding Uygulaması durumunu öğrenmek için kontörle gitmelisiniz.  

Bonding uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Bonding Uygulamasının kullanımın ömrünü uzatmak için aşağıdaki uygulamalardan dişlerinizi korumanız gerekmektedir; 

  • İğne, toka, kalem gibi sert cisimleri ısırmaktan kaçınınız, 
  • Sert gıdalar( beyaz leblebi) ısırmaktan kaçınınız. 
  • Sert darbelere karşı ağzınızı koruyunuz.   

Yukarıdaki durumlara dikkat edildiği , düzenli ağız bakımı yapıldığında ve tecrübeli bir doktor bu uygulamayı yaptığında uzunca bir süre Bonding Uygulamasını kullanabilirsiniz.  

 

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Bonding Tedavisi İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Bonding uygulaması ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz Laminate Veneer hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Bonding uygulaması ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Bonding uygulaması yöntemleri için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz