Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

ÇENE CERRAHİSİ

Diş telleri gülüşünüze ışıltı katar!

Çene Cerrahisi Nedir?

Çene cerrahisi, ağız, çene ve diş ile ilgili yaralanma, hastalık ya da ağız, diş ve çene de meydana gelen ya da var olan bozukluklarının teşhisinin ve bu bozuklukların tedavisinin yapıldığı diş hekimliği bölümüdür. Yüz ve çeneye ait yumuşak ve sert dokular üzerinde meydana gelen ya da var olan hastalıkların, bir takım yaralanmalar sonucunda oluşan bozulmaların teşhisi ve tedavisi bu bölümde yapılır.

Bu tedaviler genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilirken, bazı durumlarda da genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Çene cerrahisi, ağız ve çene cerrahisi olarak bilinmektedir. Ağız ve çene cerrahisinde “cerrahi” işlemler uygulanır. Cerrahi işleme örnek olarak yirmilik diş çekimi örnek verilebilir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Çene Cerrahisi İçerisindeki Operasyonlar Nelerdir? 

Ağız, diş ve çene cerrahisi anabilim dalı kliniklerinde aşağıdaki operasyonlar gerçekleştirilir. Bu operasyonlar;

Gömülü diş çekimi

Dental implant uygulamaları

Çene bölgesinde meydana gelene enfeksiyon tedavileri

Tükürük bezi tümör ve taşların temizliği tedavisi

Diş eti ve çene kemiğinin proteze uygun hale getirilmesi tedavileri

Dişi ve çene kırıklıklarının tedavileri

Diş çekimi

Ağız içerisinde sert ve yumuşak dolularda var olan aya da oluşan kist veya tümörlerin tedavileri

Diş köklerinde olan kist ve tümörlerin tedavisi

Çene ve çene eklem kemiklerinin düzenlenmesi

gibi tedavi yöntemleri Ağız, diş ve çene cerrahisi anabilim dalı kliniklerinde gerçekleştirilir.

İsdentbul Ağız Ve Diş
Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Çene Cerrahisi Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Ortognatik cerrahi (çene cerrahisi) nedir?

Alt ve üst çeneye ait şekil, yapı, ilişki bozukluklarının tedavi edilmesi için uygulanan tedavidir. Genellikle, çene cerrahisi ya da çene ameliyatı olarak bilinir 

Sinüs ogmentasyonu nasıl yapılır?

Lokal anestezi altında çene kemiği ile sinüs mukozası arasına kemik tozlarının yerleştirilmesi yöntemidir. Operasyondan sonra yerleştirilmiş kemiğin doğal kemikle kaynaşması için 6 ay gibi bir süre beklenmesi gerekir ve  daha sonra implantlar yerleştirilir.

Ortognatik cerrahi işlemi nerede ve kim tarafından yapılır?

Bu tür durumlarda ortodontist ve plastik cerrah birlikte çalışır. Bu tür çene ameliyatları hastane ortamında ve genel anestezi uygulayarak yapılır. Ameliyatı gerçekleştiren kişi plastik cerrahtır. 

Ortodonti ile ortognatik cerrahi ayrı işlemler midir?

Ortognatik cerrahi, ortodontik tedavi sürecinde yapılan bir işlemdir. İki tedavi ayrı ayrı yapılmaz. Örneğin toplam 2 yıl sürecek ortodonti tedavi sürecinin 2/3 lük kısmı tamamlandığı zamanda ortognatik cerrahi yapılır. Ameliyat tamamlandıktan sonra ortodontik tedavi ortalama dört ay kadar devam eder. 

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Çene Cerrahisi İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan çene cerrahisi ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz. Çene cerrahisi  hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun. 

Şişli çene cerrahisi ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.  

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun çene cerrahisi yöntemleri için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.  

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan çene cerrahisi ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz. Çene cerrahisi  hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun. 

Şişli çene cerrahisi ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.  

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun çene cerrahisi yöntemleri için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.