Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

DİŞ BEYAZLATMA

Gülüşünüz dünyayı değiştirsin.

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir? 

Diş beyazlatma, dişin rengini olduğu renkten daha açık bir renge kavuşturmak için kullanılan bir diş tedavisi yöntemidir. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimleri tarafından “Belaching” olarak adlandırılır.  Bu tedavi yöntemiyle, diş renginin olduğundan daha beyaz görünmesi için uygulanan yöntemdir.

Diş rengi, genetik faktörlerden ye da beslenme alışkanlıklarından dolayı sarı belki de sarıdan daha koyu renkte olabilir. Yani, diş renklerindeki değişiklik genetik faktöreler dayandığı gibi daha sonradan da meydana gelebilir. Estetik açıdan güzel durmayan diş renklerine, diş beyazlatma işlemiyle daha da estetik bir görüntü kazandırılabilir.Her gün diş ve ağız bakımı aksatmasanız dahi, ağız ve diş bakım alışkanlıklarınız düzenli olsa dahi, diş renklerinde sararmalar ya da beyazlamayan diş renkleri olabilir.  Eğer diş beyazlatma işlemi sonrasında dişlerinizin renginde gözle görülür bir açılma/beyazlama olmazsa, bu diş rengi tıpkı sizin ten renginiz gibi değişmez bir diş rengi olarak kabul edilir.

Diş beyazlatma uygulaması

Porselen lamine kaplama

Ortodonti tedavisi

İmplant diş tedavisi

Bonding uygulaması

Zirkonyum kaplamalar

Pembe estetik uygulaması

gibi tedaviler  gülüş tasarımı yaparken kullanılan tedavilerdir. Bu tedavi yöntemleriyle hastanın dişlerine ya da hastanın diş etlerine yukarıdaki tedavi yöntemlerini uygulayarak kişiye yeni bir gülüş tasarlanır. Gülüş tasarımı tedavileri uygulanırken, hem hastanın ağız içindeki diğer problemleri giderilmiş olur, hem de kişinin gülüşü estetik bir dönüşüm kazanır.  Gülüş tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken basamaklar vardır. Bu basamaklar aşağıdaki gibidir;

Hastanın rahatsız olduğu noktaları ve bu noktalar doğrultusunda belirlenen tedavi yöntemleri ve hasta memnuniyetidir.

Hastanın yüz şeklini analiz etmek diğer önemli bir basamaktır. Bu yapılan analizler doğrultusunda hastaya yeni bir gülüş tasarımı yapılmalıdır.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Diş Beyazlatma Zararlı mı? 

Yapılan tüm tıbbi uygulamaların vücut üzerinde yan etkiler görülebileceği gibi, diş beyazlatma işleminde de bazı yan etkiler görülebilir. Diş beyazlatma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar diş beyazlatma işleminin zararları olarak nitelendirilebilir. Eğer aşağıdaki noktalara dikkat ederseniz, diş beyazlatma işleminin yan etkilerini de önlemiş olursunuz. Dikkat edilmesi gereken kurallar;

Bilinçsiz yapılan diş beyazlatma işlemi diş etlerini olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden klinikte diş beyazlatma işlemi yapılması ağız ve diş sağlığı açısından daha güvenli kabul edilir.

Diş beyazlatma işlemi doktorların tavsiyesiyle eczaneden alınan ürünlerle de yapılabilir. Ancak, bu ürünlerin içeriğine dikkat etmek gerekir. Bu ürünler diş yapınızı ve diş yüzeylerinizi aşındırıcı ürünler olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Bazı kimyasal maddeler ile diş rengi beyazlatılabilir. Ancak, bu işlemler kimyasal içerdiği için diş hekimine danışmadan, hastanın kendi kendine diş beyazlatma işlemini uygulamaması gerekir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Diş Beyazlatma 

Nasıl Yapılır 

Evde diş beyazlatma işlemi, düşük oranda “ karbomid peroksit” olarak isimlendirilen beyazlatma ajanlarıyla uygulanabilir.

Hastanın gittiği ilk diş hekimi ile görüşme randevusunda, dişin alması gereken renk belirlenir ve diş beyazlatma plaklarının üretilmesi için hastanın ağız ölçüsü alınır ve bu plaklar hastanın ağzına uygun ve her hastaya özel olarak hazır hale getirilir.

Hasta ikinci randevuya gittiğinde ise, beyazlatıcı tüpler ve hazırlanan plaklar hastaya verilir. Diş hekimi bu randevu seansında, bu diş beyazlatma işlemini nasıl yapacağını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini hastaya anlatır. Hasta evde, diş hekimin önerdiği şekilde diş beyazlatma işlemini uygulayabilir. Bu uygulamalar evde, günde iki defa 2 hafta boyunca ya da sadece geceleri uygulayarak 1-2 hafta devam ettirebilir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Dişleri Beyazlatma Yöntemleri Hangileridir?  

Diş beyazlatma yöntemi iki farklı şekilde  uygulanabilir, bu diş beyazlatma işlemleri;

Lazer ile diş beyazlatma 

Evde diş beyazlatma 

Diş hekimlerinin kliniklerde uyguladığı diş beyazlatma

Diş hekimliği kliniklerinde uygulanan diş beyazlatma işlemi, beyazlatıcı jel ve beyazlatıcı ışıkla uygulanan bir diş beyazlatma tedavisi yöntemidir. Dişin tüm yumuşak dokuları, ışığın zarar vermeyeceği şekilde bir bariyerle korunduktan sonra, beyazlatma jeli diş yüzeylerine uygulanır ve ışık yoluyla beyazlatma jeli aktif hale getirilir. Bu işlem istenilen diş rengi yakalanana kadar devam ettirilebilir. Bu süre de bir hafta arayla iki seans şeklinde uygulanabilir.  

Lazer ile diş beyazlatma, avantajlı bir diş beyazlatma yöntemi olarak önerilmektedir.  Bu diş beyazlatma işlemi kısa sürede gerçekleştirilebilir. Ağız içinde yumuşak dokular korunduktan sonra yaklaşık 4-5 dakika içinde diş beyazlatma işlemi tamamlanabilir.

İsdentbul Ağız Ve Diş
Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Diş Beyazlatma Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Beyazlatma Yapılırken Ağrı Olur mu?

Diş Beyazlatma işlemi yapılırken ağrı hissedilmez.  

Diş Beyazlatma Uygulamasının Etkisi ne kadar sürer?

Diş beyazlatmanın etkisi kişinin diş yapısına göre ve sigara, alkol kullanımına göre değişse de genellikle 1 ila 2 yıl arasında değişiklik gösterebilir. Klinikte yapılan diş beyazlatma uygulaması yaptırdıktan sonra 3-6 ayda bir muayene olunursa bu süre uzayabilir.  
 

Diş Beyazlatma Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş beyazlatma uygulamasından sonra çay, sigara, kahve, alkol ya da dişleri renklendirecek vişne suyu gibi içeceklerin tüketilmemesi gerekmektedir.  
 

Diş Beyazlatma Uygulamasının Dişlere Zarar Verir mi?

Diş Beyazlatma Uygulaması doğru yapıldığı takdirde dişlere bir zararı yoktur.  
 

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Diş Beyazlatma İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Diş Beyazlatma Uygulamasının ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz. Diş Beyazlatma Uygulamasıyla hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Diş Beyazlatma Uygulamasının ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Diş Beyazlatma Uygulama yöntemleri için İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.