Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüşünüz dünyayı değiştirsin.

Gülüş Tasarımı Nedir?  

Bir çok nedenden dolayı ağızda meydana gelebilecek diş yüzeyinde aşınmalar, yıpranmalar olabilir. Bu ağız içindek deformasyonlar estetik değildir ve kişilerin rahat gülebilmesinin önüne geçerler. Bu noktada gülüş tasarımı, kişilerin gülüşünü kişiye yeniden kazandırır. Gülüş estetiğinin bir çok yolu vardır. Bu yollar;

Diş beyazlatma uygulaması

Porselen lamine kaplama

Ortodonti tedavisi

İmplant diş tedavisi

Bonding uygulaması

Zirkonyum kaplamalar

Pembe estetik uygulaması

gibi tedaviler  gülüş tasarımı yaparken kullanılan tedavilerdir. Bu tedavi yöntemleriyle hastanın dişlerine ya da hastanın diş etlerine yukarıdaki tedavi yöntemlerini uygulayarak kişiye yeni bir gülüş tasarlanır. Gülüş tasarımı tedavileri uygulanırken, hem hastanın ağız içindeki diğer problemleri giderilmiş olur, hem de kişinin gülüşü estetik bir dönüşüm kazanır.  Gülüş tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken basamaklar vardır. Bu basamaklar aşağıdaki gibidir;

Hastanın rahatsız olduğu noktaları ve bu noktalar doğrultusunda belirlenen tedavi yöntemleri ve hasta memnuniyetidir.

Hastanın yüz şeklini analiz etmek diğer önemli bir basamaktır. Bu yapılan analizler doğrultusunda hastaya yeni bir gülüş tasarımı yapılmalıdır.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri  İçerir?  

Yeni bir gülüş tasarımı ortaya çıkarmak için bir çok tedavi yöntemi bulunmaktadır.  Bu tedavi yöntemlerini seçerken, diş hekiminin hastanın ağız ve diş yapısını analiz etmesi gerekmektedir.  Diş hekimi, gülüş tasarımı tedavi yöntemlerinden hastaya uygun olanı seçerken, hastanın ihtiyaçları, hastanın talepleri, hastanın ağız ve yüz şekline uygun analizler yapmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Gülüş tasarımı tedavisi yöntemlerihastanın cinsiyetinehastanın yaşına  ve hastanın yüz şekline göre, hasta ve diş hekimi birlikte karar vermelidir.

Gülüş tasarımı için uygulanan tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir;   

 • Diş eti estiği uygulaması , diğer bir adıyla pembe estetik tedavisi, beyaz estetik. Bu tedavi yöntemi kendi içinde de farklı kollara ayrılıyor. Bu kollar; 
 •  İnley Kompozit (Estetik Kompozit),  
 •  Onley Dolgular (Seramik Dolgular), 
 • Zirkonyum Kuron, 
 • Tam Seramik Kuron (E-max tedavisi uygulamaları), 
 • Yaprak porselen (Lamina Porselen Kaplama uygulaması), 
 • Diş Beyazlatma  
 • Boyutlandırılmış Diş Tasarım yöntemleri 
 • Ortodonti Tedavisi, 
 • İmplant Diş Tedavisi 

gibi uygulamalar gülüş tasarımı tedavisi için tercih edilen yöntemlerdir.  

  

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?  

Gülüş tasarımı, hastaya özel tasarlanmasına ve doğal görünmesine dikkat ederek, yüz ile uyumlu olarak tasarlanır. Gülüş tasarımı yapılırken aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekir;

Dişlerin dizilimi

Dişlerin boyları

Diş etlerinin sağlık durumu

Diş rengi

En önemli nokta ise, tüm bunların birbirleriyle olan uyumu 

Diş eti rengi

Hastanın cinsiyeti

Hastanın yaşı

Hastanın diş ve dudakların birbiriyle olan uyumları

dikkat edilmesi ve analiz edilmesi gereken durumlardır. Gülüş tasarımı sürecinde hastanın gülüş estetiğinden beklentilerini dikkate almak önemlidir. Hastanın ihtiyaç ve hastanın taleplerine göre dişlerin ölçüsünü almak, diş etlerinin sağlık durumunu analiz etmek ve bu doğrultuda planlamalar yapmak gerekmektedir. Eğer tüm bunların analiz edilmesi sonucunda ortodonti tedavisine ihtiyaç yoksa,

Öncelikle diş etlerinin boyutları ölçülür ve gerekiyorsa kısaltılır

Daha sonrasında eksik diş tedavisine geçilir.

Tüm bu süreçler hastaların  ihtiyaçları ve hasta taleplerine göre şekillenir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

 • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
 • Teknolojik imkanlarla, 
 • Steril ortamda,  
 • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
 • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Gülüş Tasarımı Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş, diş eti, dudak gibi noktaların estetik olarak birbiriyle olan uyumlarının analiz edildiği ve kişiye özel “gülüşün” tasarlandığı estetik tedavi yöntemidir.  

Gülüş Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler Nelerdir?

Dudak biçimleri, diş boyları, diş eti durumu ve rengi, dişlerin rengi, ve dişlerin sıralanışı gülüş tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken faktörlerindendir.  Diş rengi, diş boyu ve diş eti birbirlerini desteklemeli ve uyum içinde olmalıdır.  

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Gülüş tasarımıyapılırken, dişlerin boyu, diş etlerinin durumu ve diş, diş eti,dudak ve yüz hatlarının analizleri yapılır. Daha sonra kişiye özel ve kişinin sahip olduğu oranlara göre gülüş tasarımı gerçekleştirilir. 

Tedavi Süresinin Zaman Dilimi Nedir?

Tedavi süresi hastanın şikayet ve isteklerine göre değişmektedir. Ortalama bir süre vereceksek, bu süre 2 ila15 gün arasında olabilir.   

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Gülüş Tasarımı İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Gülüş Tasarımı ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz. Gülüş Tasarımı tedavisiyle hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Gülüş Tasarımı uygulamaları ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Gülüş Tasarımı tedavi yöntemleri için İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.