LAMİNE TEDAVİSİ

Gülüşün süper gücün!

Laminate Veneer Nedir? 

Ortodonti tedavileri sonuçların güzel olduğu bir tedavi yöntemidir. Ancak uzun soluklu bir tedavi yöntemi olduğundan bazı durumlarda tercih edilmez. Bu noktada laminate veneer tedavi yöntemi, alternatif ve kolay olması dolayısıyla tercih edilir. Porselen laminate, her insanda olabilecek diş rengindeki bozukluklar, dişlerdeki şekil bozukluklarına ya da dişlerin üst üste dizilmesi halinde çözüm olarak uygulanmaktadır.

Sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda dişler arasındaki boşlukların giderilmesi için ya da  dişlerde bulunan diş çapraşıklıklarının giderilmesi için diş hekimleri tarafından tercihe edilen estetik tedavi yöntemidir. Laminate Veneer , porselen laminate, yaprak porselen ve yaprak lamine olarak da isimlendirilir. Ortodonti tedavisi aylarca, bazı ağız problemlerine göre yıllarca süren bir tedavi olmasına rağmen porselen lamina diş uygulaması, hastalara zaman kazandırmaktadır. Porselen laminate uygulaması 7-8 gün içerisinde hazırlanmaktadır. Yaprak porselenler, laboratuvar ortamında cihazlar tarafından kişinin ağız ölçülerine ve kişiye özel üretilir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Laminate Veneer Nasıl Uygulanır?

Porselen laminate olarak bilinen Laminate Veneer uygulaması, kişiye estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Yaprak lamine uygulaması hakkında merak edilen konular vardır.

İlk önce bir diş hekimi ile görüşmek gerekir. Diş hekiminin diş yapısını, ağız ve diş sağlığını muayene etmesi gerekmektedir.

Diş yüzeyleri temizlenmelidir. Kişinin ağrı eşiğine göre temizleme işleminden önce lokal anestezi uygulanabilir.

Daha sonra dişler işlem için hazır hale  etirilir. Bu hazırlık porselen laminelerin diş yüzeylerine yapıştırılması  için diş düzeylerinin pürüzlü hale getirilmesi ve diş yüzeylerinin temizlenmesidir. Diş yüzeyini pürüzlü hale getirilmesi durumu diş yapısına göre değişmektedir.

Aşındırma sonrası ağız ölçüleri alınır ve alınan ölçülere uygun yaprak porselenler laboratuvarda hazırlanmaya başlanır. Bu hazırlanma süresi 4-6 gün sürebilir.

4-6 gün bekleme süresince geçici yaprak porselenler yapıştırılır ya da diş yüzeyine geçici dolgular yapılabilir.

Dişler laboratuvarlarda hazır olduğunda hastanın diş yüzeyleri  son kez derinlemesine temizlenir.

Daha sonra özel bir jel yardımıyla porselen laminate diş yüzeyine yapıştırılır.

Dişlerinize yukarıdaki uygulamalar yapıldıktan sonra 5-7 gün içerisinde yaprak porselenlerle estetik bir gülüşe sahip olabilmeniz mümkündür.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Porselen Laminalar Hangi Durumlarda Tercih Edilir? 

Porselen laminalar genellikle estetik amaçlı kullanılmaktadır. Ancak sadece estetik amaçlı kullanılır diye sınırlandırmamak da gerekir. Porselen laminate uygulaması aşağıdaki durumlarda tercih edilebilir.

Hastanın dişleri arasında boşluklar varsa bu boşlukları kapatmak için yaprak porselen tedavisi uygulanabilir.

Diş renginden memnun olmayan ve diş beyazlatma işleminden sonuç alınmayan hastaların diş renklerini beyazlatmak için bu yöntem kullanılır.

Ortodonti temelli şekil bozukluklarının giderilmesinde vakitten kazandırdığı için Porselen laminate uygulaması tercih edilir.

Bazı nedenlerden dolayı kırılan dişlere yapılan dolgulardaki renk ve formundaki bozuklukları gidermek için Porselen laminate uygulaması tercih edilebilir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Porselen Lamina Tedavisi Avantajları Nelerdir?  

Porselen laminate tedavisinin avantajları aşağıdaki gibidir;

Dişlere az müdahale edilir ve kısa sürede gözle görülür sonuç alınması en büyük avantajlarındandır  

Hastalar açısından konforludur. 

Işık geçirgenliği sebebiyle doğal diş rengine çok yakındır.  

Metal destekli porselenlerde olduğu gibi diş etlerinde yanma yaprak porselenlerde meydana gelmez. 

Aşınma direnci fazladır. 

Diş ve diş eti arasında sorunsuz bir görüntü sağlar.  

Porselen Lamina

Tedavisi Avantajları

Nelerdir?

Porselen laminate tedavisinin avantajları aşağıdaki gibidir;

Dişlere az müdahale edilir ve kısa sürede gözle görülür sonuç alınması en büyük avantajlarındandır

Hastalar açısından konforludur.

Işık geçirgenliği sebebiyle doğal diş rengine çok yakındır.

Metal destekli porselenlerde olduğu gibi diş etlerinde yanma yaprak porselenlerde meydana gelmez.

Aşınma direnci fazladır.

Diş ve diş eti arasında sorunsuz bir görüntü sağlar.

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Laminate Veneer Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Yaprak Porselen uygulaması her dişe yapılır mı?

Diş hekiminin uygun gördüğü her dişe yaprak porselen uygulaması yapılabilir. 

Yaprak Porselen uygulamasında kullanılan diş rengi, Diş Doğal Renginde mi Olur?

Tasarlanan yaprak porselen dişler kendi dişiniz ile neredeyse aynı renkte olur. 

Porselen Laminelerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Porselen Lamina uygulamasında kullanılan lamineler değişim gerektirmemektedir. Porselen laminelerin kullanım süresi günlük yapılan ağız ve diş bakımına göre değişiklik göstermektedir.  

Porselen Lamineler Dayanıklı mıdır?

Laminaler, aynaya bakıldığında dişin ön cephesinde görülen, dişlere yapuştırma işlemi yapılır. Yapıştırma işlemi sonrasında, porselen yaprakların dişten kopması zordur. Düşmemektedir. Yaprakların zarar görmemesi için kalem ısırırılmamalı, tırnak yenmemelidir. 

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Laminate Veneer İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Laminate Veneer ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz Laminate Veneer hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Laminate Veneer ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü  problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Laminate Veneer yöntemleri için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.