Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

PEDODONTİ TEDAVİSİ

Çocukarınızın gülüşleri bize emanet

Pedodonti Nedir?  

Pededonti diş hekimliği 0-13 yaş aralığındaki çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgilenen diş hekimliği anabilim dalıdır. Diş hekimleri diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra pedodontist olmak için bir yıllık uzmanlık eğitimi programını da tamamlamaları gerekmektedir. Pedodonti anabilim dalı, diş hekimliği fakültesinin tek yaş ile bağlantılı olarak çalışan diş hekimliği branşıdır.

Pedodontistler çocuklardaki daimi dişler olarak tanımlanan kalıcı dişler tamamlanıncaya kadar ki zaman zarfında çocuk hastaların süt dişleri ve daimi olan kalıcı dişlerin tedavisiyle ilgilenirler. Pedodonti bölümünde hekimler, bebeklik döneminden,  ergenlik dönemine kadar olan süreçte çocukların ağız ve diş hastalıklarını tedavi ederler.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Pedodonti Bölümünden Verilen Hizmetler Nelerdir?   

Pedodonti bölümünde verilen hizmetler diş hekimliğinin çeşitli bölümlerini içermektedir. Pedodonti bölümünde verilen başlıca hizmetler aşağıdaki gibidir;

Dişleri koruyucu ve durdurucu ortodontik tedaviler,

0-13 yaş arasındaki çocuklarda meydana gelebilecek diş çürüklerinin tedavisi,

Çocukların süt ya da daimi dişlerinde kanal tedavisi,

Çocuklarda sıklıkla meydana gelen “diş kırılma” gibi travmaların tedavileri,

Çocuklarda sıklıkla meydana gelen “diş kırılma” gibi travmaların tedavileri,

Çocuklarda çürüğe bağlı diş dokusunun zedelenmesi durumlarında kuron kaplama tedavisi,

Süt dişleri ve daimi dişlerin çekilmesi tedavisi,

Çocuklardaki diş sıkma ve gıcırdatma yani bruksizmin tedavisi,

Çocuklarda kalıtımsal meydana gelen diş ve ağız hastalıklarının tedavisi

gibi hizmetler, diş kliniklerinin  pedodonti alanında verilmektedir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Pedodonti Hizmetinin Avantajları Nelerdir?  

Pedodonti çocuklar ve aileler açısından önemli bir yere sahiptir. Çocuklar genellikle diş hekimlerinden korkar ve diş hekimlerinin onların canını yakacağını düşünürler. Bu gibi durumlar pedodontisler devreye girmektedir. Pedodontisler sadece çocuklardaki korkuyu almazlar aynı zamanda çocuklar gelişim çağında oldukları için yetişkinlere göre daha farklı ağız ve diş yapıları vardır. Pedodontisler çocuk ağız ve diş sağlığı üzerinde  uzman odlukları için daha iyi işler çıkarabilirler.

Çocukların  yapısal gelişimlerine uygun tedavi yöntemleri uygularlar.

Çocuklardaki diş hekimi korkusunu önlerler.

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Pedodonti Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Bebeğin Diş Çıkarmakta Olduğunu Nasıl Anlaşılır?

Bebeğin diş çıkarmakta olduğunu, huysuzlanmasından, ağızından salyaların akmasından ve eline aldığı her şeyi ağzına götürmesinden anlaşılabilir. Ayrıca, diş etlerinde kızarıklık, sertleşme ve kabarcıklar olabilir.   

Bebekler ilk dişlerini ne zaman çıkarmaya başlarlar?

Bebekler 6. ayda ilk süt dişlerini çıkarırlar ve  bu diş çıkarma durumu 6 yaşına kadar devam eder. 11. Yaşa gelindiğinde ise süt dişleri yerlerini sürekli dişlere bırakırlar.  

Bebeğin ilk çıkan dişleri çıkar çıkmaz çürümesinin nedeni nedir?

İlk çıkan dişlerin çürük olmasının nedeni biberon kullanımından dolayı olabilir. Ayrıca anne sütü ve içerilen inek sütü şeker içerebilir, bu da erken dönemde çürümeye başlayabilir.   

Bebeğin dişleri nasıl temizlenmelidir?

Bebeklerin ilk dişleri çıktıktan sonra sabah ve akşam beslenmesi sonrasında temiz ve ıslak bir tülbent ile dişler temizlenmedir. Diş macununa gerek yoktur. 1 yıl sonrasında, bebeklere özel diş fırçalarıyla diş macunu kullanmadan günde iki kez ağız ve diş temizliği yapılabilir.  

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Pedodonti Tedavisi İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Pedodonti Hizmetinin ile doğal oluşun yanında çocuklara sağlıklı gülüşü  armağan ediyoruz. Küçük  misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda sağlıklı ağız ve diş hizmeti sunuyoruz. Pedodonti Hizmeti ile çocuklarınız hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Pedodonti Hizmetinin ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Pedodonti Hizmeti için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.