Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

PERİODONTOLOJİ TEDAVİSİ

Sağlıklı Dişler Sağlıklı yaşam!

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi) Nedir? 

Periodontoloji, dişlerimizi etrafını saran dokuların yani diş etleri ve diş köklerini saran kemiklerin sağlığını kaybetmesini tedavi eden, tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği ana bilim dalıdır. Bu anabilim dalında, uzmanlığını alan doktorlar diş eti hastalıkları uzmanı yani  periodontolog (periodontist)  olarak çalışırlar. Periodontoloji bölümü, dişleri saran sert ve yumuşak dokular üzerinde uzmandırlar. Bu dokular ağız ve diş sağlığımız açısından oldukça önemlidir.

Periodontologlar, dişlerimizdeki bir problemin veya diş etlerimizdeki bir iltihaplanmanın ilerleyip diş kaybı veya genel vücut sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesini önlemek için, öncelikle doğru teşhis edilip gereken tedavinin uygulanması, bunların sonuçlarının değerlendirilip, oluşturulan sağlıklı yapının veya durdurulan ilerlemenin devamlılığının sağlama konusunda çalışırlar.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Periodontoloji Bölümünde Hangi İşlemler Yapılır?  

Periodontologlar diş eti hastalıklarını tedavi etmeleriyle bilinseler de aslında hastalara bir çok farklı tedavi yöntemi uygulayabilirler. Bu tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir;

Periodontologlar, dişlerimizdeki bir problemin veya diş etlerimizdeki bir iltihaplanmanın ilerleyip diş kaybı veya genel vücut sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesini önlemek için, öncelikle doğru teşhis edilip gereken tedavinin uygulanması, bunların sonuçlarının değerlendirilip, oluşturulan sağlıklı yapının veya durdurulan ilerlemenin devamlılığının sağlama konusunda çalışırlar.

Bakteriyel Plak; Bakteriyel plaklar diş iltihaplanmasına ve diş çürüklerine neden olmaktadır. Bu yüzden bu bakteri plaklarının diş yüzeylerinden temizlenmesi gerekmektedir. Periodontologlar bu bakteri plaklarını temizlerler.

Mikrobiyal Dental Plak; bu plak türünde dişler iltihaplanır ve bu iltihabın temizlenmesi gerekmektedir, çünkü bu iltihap temizlenmezse diş köklerine kadar inebilir ve diş kayıplarına neden olabilir.   Periodontoloji  uzmanının en önemli görevi hastalığın teşhis etmek ve beraberinde uygulanacak  tedaviyi yapmaktır.

Diş Eti Kanaması; Diş eti kanamaları diş kaybından daha başka ağız ve diş sağlını olumsuz etkileyecek problemlere neden olmaktadır. Bu yüzden eğer bir diş eti kanaması sorunu yaşıyorsanız, mutlaka bir periodontoloji  uzmanına muayene olmanız gerekmektedir.

Periodontoloji Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Periodontoloji Tedavisi uygularken aşağıdaki adımlar takip edilir;

  • Hastalık teşhis edilir.
  • Hastaya, var olana hastalık hakkında bilgiler verilir.
  • Ağız bakım temizliği periodontolog tarafından yapılır. Eğer iltihaplı bir diş varsa anestezi uygulaması yardımıyla bu iltihap temizlenir.
  • İltihaplı dişin ya da dişlerin var olması durumunda periodontologlar antibiyotik tedavisi uygularlar.
  • Diş iltihabı ilerlemişse periodontoloji uzmanları lokal anestezi ile genel cerrahi yöntemiyle var olan iltihabi temizlerler.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Periodontoloji Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Diş etlerinde diş fırçalama esnasında kanama varsa ne yapılmalıdır?

Diş eti kanaması, dişeti iltihabının en önemli göstergesidir. Mutlaka bir diş hekimine başvurulmalıdır. 

Diş eti tedavisi için diş macunu ve gargara kullanılabilir mi?

Diş eti iltihabının önlenmesinde diş macunu veya gargara kullanmanız tedavi edici değildir. Mutlaka bir diş hekimine görünmeniz gerekir. 

Diş taşının oluşma nedeni nedir?

Bakteri plakları diş yüzeylerinden temizlenmediği sürece diş taşı oluşumu görülür. Başlangınta yumuşak halde olan bakteri plağı, tükürükte bulunan minerallerle bu bakteri plağı sertleşir.  
 

Kronik periodontitis nedir?

Genellikle erişkin hastalarda görülen diş eti hastalıklarıdır. Net bir belirtisi olmadığından, anlaşılması zordur ve geç fark edilir.  
 

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Periodontoloji Tedavisi İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Periodontoloji Hizmetiyle ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz Periodontoloji Hizmetiyle hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Periodontoloji Hizmetiyle ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Periodontoloji Hizmetiyle yöntemleri için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz