Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

PORSELEN DOLGU

INLEY VE ONLEY DOLGU

Gülümseme en iyi makyajdır.

 

İnley ve Onley Nedir?

İnley ve onley diş yapısında kayıpların ya da zedelenmeleri olduğu durumlarda hasta porselen kaplama tedavisini kabul etmediği durumlarda uygulanan bir dolgu tedavisidir.  Bu gibi durumlar da inley ve onley dolgu tedavisi tercih edilen bir çözümdür. inley ve onley dolgular “ porselen dolgu” ya da “seramik dolgu” olarak bilinmektedir. Var olan diş yapısının ölçüsü alınarak kısa sürede hazırlanan inley ve onley dolgular diş yüzeyine yapıştırılır.

Porselen Dolgu

Bu yöntemle diş etleri korunur ve diğer dişlerle renk uyumu kolay yakalanır.  Standart uygulanan dolgulara göre daha iyi cilalanabilir olduğundan, yüz yüzeylerinde yemek artığı birikimi daha az olur.  Standart dolgulara göre daha iyi cilalanabilir bir yüzey olduğu için gıda artığı birikimi çok daha az olur.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Inley – Onley (Porselen Dolgu) Uygulamalarının Avantajları Nelerdir? 

Inley ve onley porselen dolgu avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Kompozit içerikli dolgulara göre daha dayanıklı dolgulardır.

Kompozit içerikli dolgulara göre daha dayanıklı dolgulardır.

Kolay çiğneme yüzeyi ve ara yüzeyler cilalı olduğundan yemek artıkları, bakteri oluşumu ya da leke oluşumu görülmez.

Hastaların kendi dişlerinden farklı bir çiğneme olanağı sunar.

15 ila 20 yıl arasında sorunsuz kullanılabilir. Bu noktada kullanılan malzemelerin de önemi vardır.

Diğer diş yapılarıyla uyum göstererek doğal yapıların uzun yıllar korunmasını destekler.

Dişin zayıf noktasını desteklediği için kırılma ya da çatlamaları inley ve onley porselen dolgular önler.

Kenar sızıntısı yapmaz.

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Inley Ve Onley Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Inley ve onley nedir?

İnley ve onley diş yapısında kayıpların ya da zedelenmeleri olduğu durumlarda hasta porselen kaplama tedavisini kabul etmediği durumlarda uygulanan bir dolgu tedavisidir.   

Inley ve onley arasındaki fark nedir?

Inley ve onley aralarındaki fark kapladıkları alanlarla ilgilidir. Inley dolgular, dişlerin çiğneme yüzeylerine uygulanırken, onley dolgular çiğneme yüzeyindeki tepeciklere uygulanırlar.  

Inley ve Onley Neden tercih edilir?

İnley ve onley diş yapısında kayıpların ya da zedelenmeleri olduğu durumlarda hasta porselen kaplama tedavisini kabul etmediği durumlarda Inley ve Onley uygulanır 

Inley ve Onley dolgunun ömrü ne kadardır?

15 ila 20 yıl arasında sorunsuz kullanılabilir. Bu noktada kullanılan malzemelerin de önemi vardır.  

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Inley Ve Onley Porselen Dolgu  İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan İnley Ve Onley Dolgu  (Seramik Dolgular) Tedavisi ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz İnley Ve Onley Dolgu  (Seramik Dolgular) Tedavisi hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli İnley Ve Onley Poselen Dolgu  (Seramik Dolgular) Tedavisi ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun İnley Ve Onley Dolgu  (Seramik Dolgular) Tedavisi yöntemleri için İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.