Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

VİZAJİZM TEDAVİSİ

Gülüşünüz dünyayı değiştirsin.

Vizajizm Nedir?

Güzel ve estetik bir görünüm için sadece hastaları rahatsız eden sorunu ortadan kaldırmak yeterli değildir, kusursuz sonuçlar elde etmek için bütünsel bakış açısı ile birbirine bağlantılı tüm noktaları analiz etmek gerekiyor. Böylece kişiye özel ve mükemmel bir görünüm elde etmek mümkün hale geliyor. İşte bu yaklaşım, diş estetiğindeki  “vizajizm” olarak adlandırılıyor.

Vizajizm, Fransızca “yüz” anlamına gelen “visage” kelimesinden gelmektedir.  Bu kavram ilk olarak 1930’lu yılların başında mimarlar tarafından kullanılan bir yöntemdir. Yöntemin diş estetiğinde kullanılabileceğini ilk düşünen ise Brezilyalı diş hekimi Braulio  Paolucci olmuştur.

Vizajizmle günümüzde uygulanan standart gülüş tekniğine karşın, hastanın sadece dış görünüşünün değil; psikolojik durumuna, davranış biçimlerine ve yerleşik alışkanlıklarına göre bu çalışma yapılmaktadır. Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte çalışması durumunda, hastaya özel ideal gülüşü yeniden inşa etmektir. Hastaların birtakım kişisel istekleri ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüş planlamaktır.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Vizajizm Nasıl Uygulanır? 

Vizajizm uygulaması kişinin yaşam biçimiyle ve yüz hatlarının analiz edilmesi sonucunda uygulanan estetik bir yöntemdir.  Vizajizm uygulaması aşağıdaki gibi yapılır;

İlk olarak hastanın yüzünün fotoğraflanır.

Hastayla kendi temel karakteri özellikleri ile hastanın ne istediğine dair arzu ve isteklerinin analizi yapıldığı bir muayene gerçekleşir.

3 boyutlu gülüş tekniği ile hastalar kendilerine uygun seçeneği, doktorlarıyla birlikte karar verirler. İhtiyaç halinde, yüzünde 3 boyutlu görüntüsü üzerinde plastik cerrahla da görüşmeler yapılarak uygun alternatifler yöntemler konuşulur. Tek basına bir dişin tek başına bir burunun ya da tek  bir kepçe kulağın düzeltilmesi bazen yeterli bir çalışma olamayabilir.

Hastalar hakkında elde edilen tüm bilgiler uygulanacak tedavi için kullanılır.

Bu tür çalışmalarda analiz edilen

hastanın yüzü

yüz bölgeleri

alın bölgesi

dişlerdeki altın oranlar 

burun bölgesi

dudak bölgesi

çene bölgesi

vb. bunlara benzer noktaların hepsi, hastanın karakterini ve davranış kalıpları ile ilgili ipuçlarını diş hekimine verir

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Vizajizm İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Vizajizm ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz. Vizajizm hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Vizajizm ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Vizajizm yöntemleri için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.