Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

ZİRKONYUM TEDAVİSİ

Gülümseme en iyi makyajdır.

Zirkonyum Kaplama Nedir? 

Diş kaplamaları genellikle, porselen malzemelerden üretilen diş yüzeyi kaplamalarından oluşur. Diş kaplamaları iki farklı türde bulunur. Bunlar; metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere. Zirkonyum kaplamalar daha estetik amaçlı kullanılan diş kaplaması türüdür. Bu diş estetik diş kaplama gülüş estetiği oluşturmak için kullanılan bir yöntemdir.

Zirkonyum diş kaplamasının diğer kaplama çeşitlerinden ayırmasının en büyük sebebi, kaplamanın zirkonyum maddesinden oluşmasından dolayıdır. Zirkonyum maddesi, diş yapımında kullanılan, beyaz olup saf mineral halinde kullanmak yerine zirkonya denilen seramiğe dönüştürülerek kullanılan ve dayanıklılığını arttırmak için fırınlanan bir kaplama türüdür. Zirkonyum kaplama metal desteksiz kaplama grubunda yer alır. Metal destekli kaplamalara göre daha dayanıklı ve daha estetik bir görünümü vardır.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır? 

Diş kaplama tedavileri farklı maddelerden üretilen kaplamalar olabilir. Zirkonyum da zirkonyum maddesinden üretilen diş kaplamalarına örnek olarak verilebilir. Zirkonyum diş kaplaması aşağıdaki gibi hastalara uygulanır;

İlk muyayene sırasında dişlerdeki sorunlar tespit edilir.

Lokal anestezi yardımıyla diş inceltilir. Bu aşamada işlerin çevresi ve uçları inceltilir.

Gelen zirkonyum kaplamalar hastanın dişlerine sabitlenir.

Dişler ve ağız içi temizlenir ve steril hale getirilir.

Dişler inceltildiğinde, ağız içinde estetik bir görüntü olmayacağından, geçici kaplamalar takılır.

Zirkonyum kaplama için hasta ve hekim diş rengi belirler.

5 ila 7 gün içerisinde zirkonyum kaplamalar hazır olur.

Ağız ve diş ölçüsü alınır.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Zirkonyum Tedavisinin Avantajları Nelerdir?  

Zirkonyum diş kaplama, diş hekimleri tarafından alanında sık tercih edilen estetik diş tedavisi yöntemidir. Bu estetik tedavisinin avantajları şu aşağıdaki gibidir; 

Hastaya estetik bir gülüş kazandırır.  

Metal içermediği için insan vücudunda alerji yapmaz.  

Uzun ömürlü ve dayanıklı kaplamalardır ve bu yüzden uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Her yaşta uygulanabilir.  

Diş eti çekilmesi sorunuyla karşı karşıya kalınmaz.  

Bir takım ağız ve diş hastalıkları tedavi edildikten sonra zirkonyum kaplama rahatlıkla uygulanabilir.  

Zirkonyum Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama, diş hekimleri tarafından alanında sık tercih edilen estetik diş tedavisi yöntemidir. Bu estetik tedavisinin avantajları şu aşağıdaki gibidir;

Hastaya estetik bir gülüş kazandırır.

Metal içermediği için insan vücudunda alerji yapmaz.

Uzun ömürlü ve dayanıklı kaplamalardır ve bu yüzden uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Her yaşta uygulanabilir.

Diş eti çekilmesi sorunuyla karşı karşıya kalınmaz.

Bir takım ağız ve diş hastalıkları tedavi edildikten sonra zirkonyum kaplama rahatlıkla uygulanabilir.

İsdentbul Ağız Ve Diş

Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

  • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
  • Teknolojik imkanlarla, 
  • Steril ortamda,  
  • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
  • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Zirkonyum Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Zirkonyum Diş Nedir?

Diş kaplamaları genellikle, porselen malzemelerden üretilen diş yüzeyi kaplamalarından oluşur. Diş kaplamaları iki farklı türde bulunur. Bunlar; metal destekli ve metal desteksizdir.  Zirkonyum diş kaplamasının diğer kaplama çeşitlerinden ayırmasının en büyük sebebi, kaplamanın zirkonyum maddesinden oluşmasından dolayıdır. 

Zirkonyum Kaplama Dişler Uzun Ömürlü müdür?

Zirkonyum kaplama dişlerin ömrü hastanın kullanım durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak diğer kaplamama türleriyle kıyaslandığında uzun ömürlü olduğunu söylemek mümkündür.  

Zirkonyum kaplama dişlerin bakımı nasıl olmalıdır?

Zirkonyum kaplama sonrasında da dişler, günlük ağız/diş bakımı nasıl yapılması gerekiyorsa öyle yapılmalıdır. 6-9 ayda bir düzenli olarak diş hekimi kliniğine  kontrollere gidilmesi gerekmektedir.  

Zirkon diş kaplamanın dezavantajları var mıdır?

Zirkonyum kaplamalar, diş üstü kaplama olduğu diş aralıkları çok olan hastalarda kaplamanın çabuk kırılması söz konusu olduğundan, kullanılması hekimler tarafından önerilmez.  

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Zirkonyum Tedavisi İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Zirkonyum Tedavisi ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz  Zirkonyum Tedavisiyle hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Zirkonyum Tedavisi ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Zirkonyum Tedavisi yöntemleri için İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz