Mail

info@isdentbul.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt:24 Saat Pzr:Kapalı

Şişli/İstanbul

Büyükdere Cad. C Blok No:7/B

Telefon

DİŞ ETİ ESTETİĞİ

Sağlıklı Dişler Sağlıklı yaşam!

Diş Eti Estetiği Nedir? 

Diş eti estetiği, diş etinde meydana gelen çekilme ya da simetrik olmayan diş eti problemlerinin ortadan kaldırılması için uygulanan düzenlemeler olarak tanımlanabilir. “Pembe estetik” adıyla da bilinmektedir. Pembe estetik uygulaması, dişin boyu ve diş eti boylarının estetik açıdan olması gerektiği ölçülere getirmek için diş hekimlerince uygulanan gülüş estetiği yöntemlerindendir.

Diş eti estetiği yalnızca asimetrik olan dişetleri üzerinde değil, aynı zamanda farklı diş eti renklerinde, bu renklerin koyu ya da açık olması halinde ve çene kapanışlarının olmadığı gerektiği gibi olmadığı durumlarda da uygulanır. Pembe estetik uygulaması en sık kullanılan diş estetiği çeşitlerindendir, çünkü diş eti hastalıkları, kişinin sağlığını ve sosyal yaşantısını etkileyen sorunlardır. Diş eti problemleri sadece vücut sağlığını değil, kişinin ruh sağlığını ve sosyal yaşamını da etkilemektedir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır? 

Pembe diş estetiği olarak adlandırılan diş eti estetiği, hastaların yaşadığı problemlerin çeşitliliğine göre tedavi yöntemleri de çeşitlilik gösterebilir. Uygulanacak tedavi yöteminin belirlenmesi için, öncellikle, diş hekimine muayene olmak ve daha sonra analiz edilen problemlere göre tedavi yöntemleri belirlenmesi gerekir. Bu muayene esnasında,
Hastanın; 

 • Diş yapısı, 
 • Ağız yapısı, 
 • Diş eti yapısı 
 • Çene kapanma sağlığı analiz edilir.  Pembe estetik tedavisi kişinin ağrı eşiğine göre değişiklik gösterse de genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır. Bu yüzden de hasta tedavi sırasında ağrı hissetmez.  

Pembe estetik tedavisinin farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

Diş etinde şekil bozukluğu varsa, yani diş eti çekilmesi ya da diş etinin gereğinden uzun olması durumu varsa “rezektif” uygulaması yapılır. Rezektif tedavi yöntemi de kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.

 • Gingivektomi (diş etinin kesilmesi)
 • Gingivoplasti (diş etinin düzeltilmesi)
 • Diş etrafında bulunan kemik ile diş etinin birlikte şekillendirilmesi tedavisine ise “flep” tedavi yöntemi denir.
 • Diş etinin çekilmesi durumunda ise uygulanan tedavi yöntemine “rejenerasyon” adı verilir.

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Diş Eti Estetiğini Kimler Yaptırabilir? 

Diş eti estetiği yaptırmak için öncelikle hekimle görüşmek gerekmektedir. Diş eti estetiği için ağız içinde bulunan problemlerin tespit edilmesi gerekmektedir. Diş eti estetiği yaptırmak için aşağıdaki şartlara uygun olmanız gerekmektedir;

Diş etlerinde çekilme 

Diş etlerinde aşırı uzunluk

Kanamalı diş etleri varsa

15 yaşından büyük olmak gerekir

Anesteziye vücudun uygun olması

dikkat edilmesi ve analiz edilmesi gereken durumlardır. Gülüş tasarımı sürecinde hastanın gülüş estetiğinden beklentilerini dikkate almak önemlidir. Hastanın ihtiyaç ve hastanın taleplerine göre dişlerin ölçüsünü almak, diş etlerinin sağlık durumunu analiz etmek ve bu doğrultuda planlamalar yapmak gerekmektedir. Eğer tüm bunların analiz edilmesi sonucunda ortodonti tedavisine ihtiyaç yoksa,

Diş Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?   

Dişlerinde estetik olarak problem yaşayanlar yaşadıkları diş eti problemlerine karşılık diş eti estetiği yaptırırsa pembe estetik tedavisinin birçok avantajından yararlanmış olur. Diş eti estetiği tedavisi avantajları aşağıdaki gibidir;

Diş etlerinde, diş fırçalarken meydana gelen kanamalar ve yaralanmalar iyileştirilir.

Estetik kaygılar giderildiği  için sosyal yaşamda kişi kendine olan özgüvenini tekrar kazanır.

En önemlisi diş eti iltihaplanması gibi diş eti problemleri çözüme kavuşmuş olur.

Diş eti dokuları daha sağlıklı hale gelir, bu nedenle de kişinin diş eti hassasiyeti giderilmiş olur.

Dişler ve diş etleri olması gerektiği gibi olur ve varsa bir çarpıklık ortadan kaldırılır.

Pembe estetik tedavi yönteminin en önemli avantajı ise hızlı iyileşme görülmesidir. Pembe estetik tedavisi olan hasta 10- 14 gün içerisinde eski hayatına kolaylıkla dönebilir.

Pembe Estetik Hangi Durumlarda Yapılır? 

Diş etlerindeki estetik ve sağlık sorunları, hasta konuşurken ya da  gülerken hoş olmayan bir görüntüye neden olduğundan dolayı;

Eğer hastada;

Özgüven eksikliği oluşmuşsa

Diş etleri sağlık değilse

Hastanın sosyal hayatı olumsuz etkileniyorsa

Diş etlerinde olması gereken renkte değilse

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

İsdentbul Ağız Ve Diş
Sağlığı Polikiliniği

İsdentbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak hedefimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan her türlü ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Kliniği ziyaret eden her hastamızın sağlıklı ağız, diş ve gülümsemeyle uğurlamaya özen göstermekteyiz.  

Bunun için siz hastalarımıza, 

 • Dinamik, genç ve uzman ekibimizle, 
 • Teknolojik imkanlarla, 
 • Steril ortamda,  
 • Değişen ve gelişen tedavi yöntemlerine hakim olarak, 
 • Uluslararası bilimsel çalışmaları referans alarak hizmet sunmaktayız.  

Diş Eti Estetiği Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Eti Estetiği Uygulaması Nedir? (Pembe Estetik)

Diş eti estetiği, diş etinde meydana gelen çekilme ya da simetrik olmayan diş eti problemlerinin ortadan kaldırılması için uygulanan düzenlemeler olarak tanımlanabilir. 

Diş Eti Estetiği Uygulaması İyileşme Süresi Nasıldır?

Pembe estetik uygulamasının iyileşme süreci hastadan hastaya değişiklik gösterebilir ve bu süre genellikle 10 ila 14 gün arasında değişebilir.   

Diş Estetiği Uygulmasının Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Pembe estetik tedavisinin farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir; 

Diş etinde şekil bozukluğu varsa, yani diş eti çekilmesi ya da diş etinin gereğinden uzun olması durumu varsa “rezektif” uygulaması yapılır. Rezektif tedavi yöntemi de kendi içinde, Gingivektomi (diş etinin kesilmesi) Gingivoplasti (diş etinin düzeltilmesi) olarak ikiye ayrılmaktadır 

 

Diş etrafında bulunan kemik ile diş etinin birlikte şekillendirilmesi tedavisine ise “flep” tedavi yöntemi denir. Diş etinin çekilmesi durumunda ise uygulanan tedavi yöntemine “rejenerasyon” adı verilir.  

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda ve Yapılır?

Diş etlerindeki estetik ve sağlık sorunları, hasta konuşurken ya da  gülerken hoş olmayan bir görüntüye neden olduğundan dolayı; 

Eğer hastada; özgüven eksikliği oluşmuşsa, hastanın sosyal hayatı olumsuz etkileniyorsa, diş etleri sağlık değilse, diş etlerinde olması gereken renkte değilse pembe estetik tedavisi uygulanabilir. 

Herkes için sağlıklı ve güzel bir gülüş…

Diş Eti Estetiği İsdentbul

Teknoloji ve modern diş hekimliği tedavilerinden biri olan Diş Eti Estetiği Uygulaması ile doğal oluşun yanında estetik görünüşü de gülüşünüze armağan ediyoruz. Siz misafirlerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda size en uygun gülüşü tasarlıyoruz Diş Eti Estetiği Uygulaması hem sağlıklı ağız ve dişlere hem de doğal, estetik bir gülüşe sahip olun.

Şişli Diş Eti Estetiği Uygulaması ve diğer tüm ağız ve diş tedavilerinde güvenilir, son teknoloji olanaklarına sahip bir diş kliniği ile karşınıza çıkar. Diş hekimliği alanında başarılı, güvenilir ve referanslarla çalışmalarını destekleyen İsdentbul Ekibi, uzman hekimleriyle ağız ve diş sağlığınız için hızlı ve kalıcı çözümlerle hizmetinizde.

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili her türlü problemlerinizde İsdentbul sizinle. Modern ve teknolojik diş hekimliği tedavilerini en güvenilir uygulayan  İsdentbul ekibi ile tanışmanız için Şişli’de bulunan kliniğimize sizleri bekliyoruz. Size en uygun Diş Eti Estetiği Uygulaması yöntemleri için İstanbul Ağız ve diş sağlığı Polikiniği Şişli’yi ziyaret edebilirsiniz.